9 заповідей батьківства

1. Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти, або – як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою. 2. Не вимагай від дитини платні за все, що ти для неї робиш: ти дав їй життя, як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя іншому, той – Читати далі …

Психологічний аспект безпечного користування Інтернетом

Кібер-буллінг (як врешті й традиційний) — це цілий континуум різних форм поведінки, на мінімальному полюсі якого знаходяться жарти, які навіть неможливо розпізнати як буллінг, на іншому радикальному полюсі — психологічний віртуальний терор завдає непоправної шкоди, призводить до суїцидів і смерті. Ключовим для визначення буллінгу є розуміння, що така багаторазово повторювані агресивна поведінка має Читати далі …

До уваги батьків та опікунів!

Попередження суїцидальної поведінки неповнолітніх Останнім часом у соціальних мережах з’явилися віртуальні ігри для дітей та підлітків, де шляхом психологічного тиску неповнолітнім даються завдання, що спричиняють шкоду їх здоров’ю, а кінцевою метою є доведення до самогубства («Синий кит», «Тихий дом», «Разбуди меня в 4:20»). На сьогодні офіційно зафіксовано 2 випадки самогубств Читати далі …

Бібліотерапія

Наводимо перелік книг, що можуть стати у нагоді батькам при допомозі дітям у ситуації кризи, переживанні втрати рідних, розумінні дитячих переживань. 1. Сем Макбратни «Знаешь, как я тебя люблю». 2. Аппельгрен Туве «Веста-Линея и капризная мама». 3. Аппельгрен Туве «Спокойной ночи, Веста-Линнея!». 4. Мери Линдман «Храбрая крошка Мемули». 5. Линдман Читати далі …

Рекомендована література щодо психологічних особливостей і поведінки дітей

1. Гиппенрейтер Ю. Б. Общаться с ребенком. Как? / Ю. Б. Гиппенрейтер – М.: ACT : Астрель, 2007. – 240 с. 2. Алексеенко Т. Ф. Молода сім’я : умови виховання дитини. Науково- методичний посібник / Т. Ф. Алексеенко. – К., 2004. 3. Берк Р. Воспитание на основе здравого смысла / Читати далі …

Чим погане покарання силою чи криком?

1. Покарання не вирішує справжню причину проблеми, а бореться лише з її зовнішнім проявом. Дитина просто звикає до покарань, її поведінка не змінюється або приховується. 2. Агресія породжує агресію, навіть якщо дитина просто її бачить. 3. Під впливом злості це завжди може перерости в побиття і жахливі для дитини наслідки. Читати далі …

Що робити, аби не зриватися на дитині?

1. Намагайтесь зрозуміти причину гніву, Вас злить дитина, чи хтось/щось інше? 2. Намагайтесь розібратися зі своїм болем і стосунками із близькою людиною. Поговоріть і спокійно донесіть, від чого вам боляче, послухайте, чим завдаєте болю ви. Говоріть щиро і не ховайте негативні емоції. 3. Намагайтесь зрозуміти дитину і поставити себе на Читати далі …

Як убезпечити дитину від небажаних наслідків?

1. Вимагайте мало, але залізобетонно. Повторюйте декілька разів про небажану поведінку, яка Вам не сподобається і про те, що це не дозволено. 2. Забороняйте без частки «не». Замість «не тікай» – «іди поруч», шукайте альтернативу запереченням, адже свідомість людини не сприймає її. 3. Крім заборони – завжди надавайте альтернативу. Обговорюйте Читати далі …

Дитина і суспільні колізії

За останні декілька місяців у державі відбулися події, які в тій чи іншій мірі психологічно торкнулися і дорослих, і дітей. Без перебільшення можна сказати, що кожний пережив гострий соціогенний стрес. І якщо у дорослих є певний досвід переживання складних ситуацій, то діти такого досвіду не мають. Це ускладнює переживання ними Читати далі …